NORTH MARION HIGH SCHOOL

Home of the Huskies!



NORTH MARION HIGH SCHOOL

First Semester 2015-2016

 

4.0 and Above Honor Roll

 

9th grade: Franchesca Aloi, Haydn Anderson, Alexandra Carpenter, Shelby Chisler, Abbie Denham, Jordan Dray, Mackenzie Fluharty, Chandler Funkhouser, Elias Gordon, Amaya Insani, Abby Latocha, Emilee Latocha, Ashton Malnick, Nicholas McDougal, Hailey Minger, Jordan Payton, Cameron Pyle, Hannah Shriver, Hannah Shumate, Douglas Smith, Kristi Snodgrass, Danielle  Stull, Hannah Teets, Alyssa Tennant, Sequoia Ware, Isaac Wilfong

 

10th grade: Larra Bock, Dezirea Boore, Larry Conaway, Nicole Cook, Katlyn Cunningham, Alyssa Efaw, Emma Eickleberry, Taylor Farley, Morgan Frazier, Luke George, Emily Glover, Brent Hayes, Rachel Hayes, Hannah Hill, Mariah Jolliffe, Rebecca Kocsis, Adia Kolb, Makaylie Martin, Megan Martin, Molly Martin, Lauren McCallister, Brendan Megna, Leah Michael, Katelynn Miller, Brielle Osborne, Leah Parrish, Kealey Payton, Lillie Powell, Kayla Russell, Holden Santee, Waylon Sawitski, Zachary Shelosky, Vanessa

 

Snodgrass, Destiny Tartell, Stevee Taylor, Logan Tennant, Trey Toland, Garrett Witt, Evan Zorik

 

11th grade: Charity Ash, Brooke Ashby, Geneva Baker, Chloe Barber, William Barnett, Sophia Brescoach, Austin Composky, Ariq Cooley, Kyle Elliott, Lauren Freels, Forrest Funkhouser, Hanah Gordon, Angela Hinerman, Mia Hixenbaugh, Madison Janes, Elizabeth Kocsis, Caitlyn Lancaster, Breanna Lewis, Rebecca Luketic, Brianna Mascara, Kassidea Mathews, Destiny Merrill, Sara Moran, Lincoln Opyoke, Mattilyn Poling, Samantha Pollock, Cole Price, Madison Price, Paul Prince, Tyler Puskas, Carly Pyles, Antonio

 

Roscoe, John Sailor, Shandi Singleton, Morgan Straight, Terrin Taylor, Franklin Thomas, III, Christa Tobin, Devony Workman, Ziyuan Zhu

 

12th grade: Marlee Angelucci , Kennedy Beam, Joseph Bonafield, Fernando Bossi Alves, Austin Boylen, Sara Burgess, Alexander Carling, Holly Clelland, Evan Cole, Colton Collins, Victoria Culotta, Roger Cummings, Brandon Dixon, Maya Edgell, Cara Egress, Megan Haller, Tanner Hayes, Cody Jackson, Ryan Loudermill, Mikayla Marietta, Peydan McVicker, Allison Moore, Colton Parker, Hannah Parrish, Skyler Payton, Kassandra Price, Shasta Pyles, Noah Redmond, Desiree Regillo, Brittany Rhoades, Montana

 

Richards, Hunter Riggs, Scotland Sabatos, Katelyn Shafer, Anne Marie Sine, Shauna Smallwood, Annie Spatafore, Cheyanne Steen, Amanda Titus, Justin Wheeler, Ashley Williams

 

 

Honor Roll 3.0 – 3.99

 

9th grade: Chukwuebuk Akabueze, Trenton Banick, James Beam, Gabriel Beveridge, Jessica Bleigh, Brooke Bolling, Savanah Bryan, Brent Carpenter, Collin Carpenter, Gabriel Carr, Justin Clelland, Rylee Collins, Timothy Cyphers, Colton Daft, Jordyn Dean, Makayla Dixon, Briana Duncil, McKaleigh Dunigan, Erin Felder, Evan Fleeman, Autumn Fleming, Justin Fleming, Desmond Fluharty, Nicole Freels, Isabel Garcia, Haley Goff, Zane Harley, Brandon Harris, Kayla Hawkinberry, Kade Hayes, Jillian Herron, Acacia

 

 Higginbotham, Aubrey Higgins, Amia Hines, Hunter Honsaker, Branson Hovatter, Leslie Hudgins, Brooke Huffman, Jacob Jackson, Kaitlyn Jarvis, Joseph Jones, Julian Jones, Logan Jones, Trinity Judge, Ahnatierra Kendall, Jordan Lee, Chandler Lindsay, Katelynn Lindsey, Kalyn Longwell, Dalton Malcomb, Nathan McGee, Charles McIntire, Eric McIntire, Cade Micciche, Deanna Miller, Cara Minor, Brianna Mondragon, Kassie Morris, Robert Murphy, David Muse, Bridget Nichols, Boone Oliverio, Cierra Parker, Christopher

 

Phares, Elias Pollack, Abby Pride, Leela Ramsey, Meadoe Richards, Makenna Rowand, Ryan Rutherford, Kenneth Satterfield, Alexander Shaffer, Lindsey Shriver, Tecumseh Simons, Camden Six, Kaitlyn Smith, Savannah Sponaugle, Thomas, Stalnaker, Sierra Stevens, Phillip Stewart, Mickaylea Swisher, Michael Tennant, Sarah Tennant, Trevor Tonkin, Allyssa Toothman, Brogan Troy, Brooke Tustin, Evelyn Tuttle, Sydney Tyner, Austin Vaughan, Rosemary Velazquez, Melaina Veltri, Gabrielle Ward, Maddison Ward,

 

Patrick Wells, Cameron Wilson, Erika Wood

 

10th grade: Ronald Allan, Aaron Anderson, Hunter Barker, Silas Barr, Riane Beaty, Samuel Bernet, Siana Berry, Cody Brand, Trenton Brookover, Safarah Brumage, Christina Burkett, Draven Burley, Harley Capet, Chelsea Carpenter, Dylan Cochran, Makena Cochran, Colby Cool, Austin Cozart, Alexandra Duckworth, Preston Duncil, Hannah Eddy, Hunter Edgell, Grant Elliott, Jeffrey Fallo, Baylee Frazier, Cyrus Goldsmith, Sara Hall, Andrew Hamilton, Keith Hamilton, Caleb Haney, Evan Harbert, Hannah Harker, Miakoda

 

 Haught, Nicholas Hayes, Addie Heflin, Nikayla Hennige, Paul Heston, Whitney Hillberry, Eve Hine, Alexis Hines, Donald Honsaker, Suzanna Howard, Casey Hoy, Triston Hulderman, McKenzie Jarvis, Maria Jenkins, Garrett Jolliffe, Cody Jones, Kassie Kackley, Hunter Kendall, Asia Lampkin, Talon Lester, Sydney Long, Sierra Macaulay, Victoria Markley, Dylan Martin, Zadia Martin, Khaliah McCoy, Noah McDonald, Trevor Michael, Aren Minger, Chase Moore, Colten Moore, Daphne Munro, Autumn Nethken, William

 

Newbrough, Shaleah Orth, William Owens, Sierra Paiva, Dylan Pavalok, Ashley Payton, Alyvia Phillips, Kristofer Prahl, Beatrice Price, Emily Price, Robert Price, Sidney Price, Edward Renner, Madison Ross, Spencer, Sabak, Jacob Scritchfield, Jonathan Scritchfield, Brandon Shipley, Jason Shoemaker, Sydney Sponaugle, Cassey Steen, Joshua Stevens, Alexandria Stull, Taliah Taylor, Taylor Thompson, Anna Tomana, Ethan Tulanowski, Camryn Welch, Brevon Westfall, Autum Williamson, Elizabeth Wolfe, Jacob

 

Yanego

 

11th grade: Jonathan Arnett, Dakota Ash, Charles Barta, Lilly Beveridge, Teresa Bland, Haley Bolling, Anna Bryan, Stephanie Burkett, Shannon Chambers, Matthew Cooker, Aja Copenhaver, Jordan Cutrone, Dylan Davis, Madison Dean, Chelsea Efaw, Emily Fancher, Hunter Fittro, Hayli Fluharty, Hunter Fluharty, Robert Foley, Adam Gaines, Marissa Garrett, Mazzie George, Isabella Gifford, Andrea Gilbert, Emily Goodrich, Coby Griffin, Bryanna Gum, Julie Gump, Erin Hardesty, Matthew Haught, Megan Hawkins, Skyla Hays,

 

McKenna Heflin, Jamie Hendershot, Brooke Hinerman, Elijah Hines, Rebecca Hoy, Howard Jones, Nicholas Jones, Tyler Kendall, Angel Kennedy, Tanner King, Donaven Kinzer, Abby Kolvek, Caleb Kuhn, Andrew Lewis, Nickolas Malcomb, Dylan Marshall, Mindy Martin, Sarah Martin, Chance Mason, Abagail Masters, Destiny Matusky, Gillian Mays, Breah McGee, Zachary McIntire, Thomas, Menas, Tyson Micciche, Andrew Moore, Danielle Newbrough, Austin Nicholson, Taylor Paiva, Desiree Parker, Micah

 

Parrish, Tyler Pasquale, Damian Phillips, Tayler Pope, Macanea Powell, Kayla Puccio, Alexandria Raines, Erin Ramsey, Brittany Rinehart, Adam Rogers, Brittany Sanders, Ivie Shahan, Ashley Showalter, Brittany Sigley, Alex Sprout, Terry Starsick, Jr, Allison Talkington, Nicholas Tarley, Eden Toothman, Taylor Trowbridge, Owen Tulanowski, Presley Tuttle, Tessa Valentine, William Waskis, Courtney Williams, Ethan Wilson

 

 

12th grade:  Devin Ayersman, Gavin Barker, David Beavan III, Jacob Boggess, Teiyanna Bolyard, Kayleigh Bowman, Cierra Buonamici, Robert Burkett, Gregory Carr, Tyler Chinchilla, Andrew Cobasky, Beretta Cobb, Jessica Cook, Wesley Coulson, Autumn Daft, Bryce Denoon, Jerry Dooley III, Emily Doshier, Jordan Duncan, Christine Durrett, Joseph Efaw, Rebecca Elliott, Sean Fazio, Jeffrey Fleeman, Emily Gawthrop, Triston George, Hunter Glasscock, Brianna Glover, Tracy Goodrich, Christian Hall, Logan

 

Hammond, David Harris, Adrian Hayes, Alexander Hays, Ashley Higginbotham Lauren Higginbotham, Curtlin Jones, Megan Keener, Christin Keller, Blake Kiger, Savanna Law, Joseph Mangum, Devon Martin, John Mayfield, Vincent McClure, Alexis McKinney, Kaylee Miller, Thomas Miller, Caleb Mills, Amber Osbourne, Coltin Pethtel, Izak Prunty, Jarod Puccio, Dustin Raines, Hunter Santee, Bethany Sawyer, Anthony Sealey, Claudia Sheets, Jonathon Simbeck, Richard Stalnaker, Brendan Stanley, Michael Stanley,

 

Hannah Starkey, Gabrielle Starsick, Ashley Steele, Brandon Toothman, Stephanie Velazques, Miranda Veltri, Dustin Weekly, Brittany White, Kirsten Williams